02 3130 078

VELOSIPED Capriolo TOUR SUNDAY 28/6HT 4287

Печати
4295
Цена со попуст:
Цена: 16990,00 ден
Попуст:
Цена / kg:
Опис

Sifra na proizvodot 4295

 

Capriolo SUNDAY Capriolo SUNDAY е целосно нов модел на градски велосипеди со ретро изглед. Елегантен  велосипед со специјални одбрани бои . Идеален велосипед за лежерно возење низ градот и рамни патеки, велосипедот SUNDAY овозможува удобно возење, а со својот посебен изглед ги привлекува очите на минувачите. Опремено е со 7-степен менувач SHIMANO TOURNEY и систем за сопирање PROMAX V-BRAKE. Лесната  рамка овозможува удобно и пријатно возење. Велосипедот SUNDAY е опремен со носач на товар, предни и задни браници што ви овозможува да се вози и во врнежливо време , со големина на тркало од 28 инчи.

Коментари

Нема коментари за овој производ.